• صفحه نخست
  • اخبار
  • حوادث
  • مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر: افزایش نگران کننده حوادث کودکان یک تا 59 ماهه در کاشمر / کشته شدن 7 کودک در حوادث امسال

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر: افزایش نگران کننده حوادث کودکان یک تا 59 ماهه در کاشمر / کشته شدن 7 کودک در حوادث امسال

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر:  افزایش نگران کننده حوادث کودکان یک تا 59 ماهه در کاشمر / کشته شدن 7 کودک در حوادث امسال

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمربا اشاره به کشته شدن 7 کودک در حوادث کاشمر گفت: در حال حاضر دغدغه حوزه بهداشت و درمان در سال جاری افزایش نکران کننده حوادث در کودکان یک تا 59 ماهه است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد جواد یزدانی در جلسه کمیته جامعه ایمن کاشمر در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: متأسفانه امسال وضعیت مطلوبی در این حوزه نداشتیم به طوری که شاهد فوت 8 کودک زیر 5 سال از ابتدای امسال بر اثر حوادث در کاشمر بودیم.

وی ادامه داد: بخشی از وقوع این حوادث مربوط به ساختار خودروها و نبود کمربندی ایمنی و قفل ایمنی و دیگری مربوط به عدم رعایت قوانین و مقررات است که پلیس به عنوان مجری قانون در بحث برخورد با متخلفین باید سخت گیری بیشتری به ویژه افرادی که در وسیله نقلیه خود کودک همراه دارند انجام دهند تا بیش از این شاهد گرفتار شدن کودکان در حوادث تلخ نباشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به عضویت کاشمر به عنوان اولین شهر خاورمیانه در جامعه ایمن از سال 86 ابراز داشت: جامعه ایمن از سال 82 با انجام مراحل مقدماتی در کاشمر به عنوان شهر پایلوت در کشور آغاز شد و در مدت 4 سال با انجام برنامه های مدون در راستای کاهش و جلوگیری از سوانح و حوادث با استفاد از همکاری بین بخشی و مشارکت های مردمی و همه دست اندرکاران موفق به عضویت در جامعه ایمن جهانی شد.

وی با بیان این که امروزه یکی از معضلات پیچیده حوزه سلامت موضوع سوانح و حوادث است افزود: متأسفانه سالانه 17 هزار نفر و تقریبا هر نیم ساعت یک نفر در کشور بر اثر حوادث کشته می شود و روزانه نیز 100 نفر بر اثر حوادث دچار معلولیت می شوند.

یزدانی با اشاره به این که جامعه ایمن به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود شهرستان در راستای کاهش آمار حوادث است خاطر نشان کرد: قطعا اگر نقاط حادثه خیز شناسایی و رفع گردد و مشکلات فرآروی فرآیند این حوادث نیز مرتفع گردد شاهد از بین رفتن آمار حوادث تلخ در جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به سفر مسئول حوادث وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور در سال آینده به کاشمر و بررسی وضعیت موجود شهرستان در این زمینه تصریح کرد: امیدواریم در راستای پیشگیری حوادث در سطح شهرستان و رفع نقاط حادثه خیز و اقدامات لازم بتوانیم با ارائه راهکارها و عملیاتی کردن آن در سال 95 جامعه ای امن تر در حوزه حوادث شاهد باشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به برگزاری کنگرده بین المللی پیشگیری از حوادث در آذرماه سال آینده در ایران تصریح کرد: از ادارات عضو جامعه ایمن شهرستان درخواست داریم تا تمامی اقدامات و فعالیت های انجام شده را به منظور ارائه در این کنگره به دبیرخانه ستاد شهرستا تحویل دهند تا با ارائه در این کنگره بتوانیم تجربیات و خدمات انجام شده را به سایر شهرستان ها منتقل کنیم.

 در ادامه رئیس مرکز بهداشت کاشمر نیز با اشاره به مرگ 7 کودک 30، 32، 37، 41، 26، 7 و 49 ماهه بر اثر حوادث ترافیکی در کاشمر طی سال جاری گفت: افزایش آمار مرگ کودکان بر اثر حوادث در کاشمر نگران کننده است وباید تصمیمات و راهکارهایی به منظور جلوگیری و کاهش این آمار اندیشیده شود.

مجتبی قائمی با اشاره به این که  تصادف خودور با 13 درصد، موتور سوار با 27 درصد و عابر پیاده نیز با60 درصد حوادث را به خود اختصاص داده‌اند ابراز داشت: 564 فقره حوادث غیر ترافیکی در سال 92 با افزایش 2 درصدی به 576 فقره در سال جاری رسیده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved