• صفحه نخست
  • اخبار
  • اقتصادی
  • مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خبر داد: برداشت انار از سطح 720هکتار باغات کاشمر آغاز شد/ پیش بینی افزایش 2 هزارتنی تولید انار

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خبر داد: برداشت انار از سطح 720هکتار باغات کاشمر آغاز شد/ پیش بینی افزایش 2 هزارتنی تولید انار

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خبر داد: برداشت انار از سطح 720هکتار باغات کاشمر آغاز شد/ پیش بینی افزایش 2 هزارتنی تولید انار

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به آغاز برداشت انار از سطح 720 هکتار باغات کاشمر، از پیش بینی افزایش 2 هزار تنی این محصول در شهرستان خبر داد.
سید ابوالقاسم موسوی در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24 اظهار داشت: کار برداشت انار از نیمه دوم مهرماه در این شهرستان آغاز شده و تا نیمه دوم آبان ماه نیز ادامه دارد.
وی با بیان این که در راستای افزایش میزان عملکرد همراه با تولید محصول سالم و با کیفیت اقدامات ترویجی و دوره های آموزشی مختلفی برگزار شده است یادآور شد: در این راستا به منظور تولید محصول سالم و باکیفیت ، انسکتاریوم تولیدکننده حشرات مفید (زنبور تریکو گراما ) با همکاری بخش خصوصی در سطح 150 هکتار باغات طرح مبارزه بیولوژیکی کرم گلوگاه انار اجرا شده است.
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ترویجی، اقدامات به موقع در زمینه آبیاری و کوددهی خاطر نشان کرد: با اقدامات انجام شده  پیش بینی می شود میزان عملکرد تولید محصول انار در هر هکتار نسبت به سال گذشته با 3 تن افزایش به 28 تن برسد. 
وی با بیان این که علاوه بر افزایش میزان عملکرد، قیمت و صادرات محصول در امسال از وضعیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است تصریح کرد:  بیشترین سطح زیرکشت مربوط به ارقام شیشه کپ ، خرز و اردستانی می باشد که ارقام شیشه کپ و خزر جنبه صادراتی دارد به طوری که 50 درصد انار تولیدی  به کشورهای آلمان ، کره جنوبی ،پاکستان ، عراق و روسیه صادر و 50 درصد دیگر در بازار استان های همجوار عرضه می شود.
موسوی با اشاره به این که تا پایان فصل برداشت انار پیش بینی می شود با افزایش 2 هزار تنی محصول انار نسبت به سال گذشته، 20 هزار تن در این شهرستان تولید شود ابراز داشت: با احتساب متوسط هر کیلو انار به مبلغ 15 هزار ریال، حدود 300 میلیارد ریال درآمد ناخالص عاید باغداران کاشمری می شود.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved