• صفحه نخست
  • اخبار
  • ورزشی
  • رئیس هیأت کوهنوردی کاشمر خبر داد: اجرای برنامه صعود سراسری کوهنوردان استان به ارتفاعات شمالی کاشمر همزمان با دهه فجر

رئیس هیأت کوهنوردی کاشمر خبر داد: اجرای برنامه صعود سراسری کوهنوردان استان به ارتفاعات شمالی کاشمر همزمان با دهه فجر

رئیس هیأت کوهنوردی کاشمر خبر داد:  اجرای برنامه صعود سراسری کوهنوردان استان به ارتفاعات شمالی کاشمر همزمان با دهه فجر

رئیس هیأت کوهنوردی کاشمر از اجرای برنامه صعود سراسری کوهنوردان خراسان رضوی به ارتفاعات شمالی کاشمر همزمان با دهه مبارک فجر به میزبانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد وطنی باف در یکصد و پنجاه و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به اهمیت و اهداف این میزبانی اظهار داشت: آشنایی کوهنوردان با ظرفیت و پتانسیل شهرستان در بحث ارتفاعات و قله های مستعد کوهنوردی،معرفی شهرستان در بحث مناطق دیدنی و گردشگری، اماکن زیارتی و تاریخی می تواند از مهم ترین دستاوردهای این میزبانی باشد.

وی با بیان این که رشته کوهنوردی همانند سایر ورزشی به صورت مسابقه ای برگزار نمی شود و به همین جهت فعالیت ها و تلاش هایی که در این رشته ورزشی انجام می شود کمتر مورد توجه قرار گرفته است افزود: هیأت کوهنوردی کاشمر سالانه علاوه بر با برگزاری همایش کوهنوردی عمومی و تخصصی، نسبت به مشارکت و همراهی در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در ایام مختلف سال اقدام می کند.

رئیس هیأت کوهنوردی کاشمر با اشاره به این که بعد از مدت ها پی گیری و رایزنی موفق به جلب نظر مسئولان هیأت استان برای میزبانی یک صعود سراسری در سطح شهرستان شدیم یادآور شد: با حضور تعدادی از اعضای هیأت کوهنوردی استان، موضوع در سطح شهرستان با ارائه ظرفیت و توانمندی ها به منظور میزبانی و نیز نقطه صعود تا حدودی با برگزاری این صعود موافقت شد.

وی با بیان این که در حال حاضر پس از بررسی فنی قله های مرتفع در ارتفاعات کاشمر، قله تک 2 به منظور صعود سراسری انتخاب و مشخصات جغرافیایی، فنی و مسیرهای صعود نقشه برداری و به هیأت استان ارسال شده است خاطر نشان کرد: خوشبختانه به لحاظ موقعیت و فنی قله انتخابی یکی از قله های مستعد برای این صعود است و در زمینه اجرا مشکلی وجود ندارد.

وطنی باف با اشاره به حضور 500 کوهنورد از شهرستان های خراسان رضوی در این صعود خواستار همراهی و مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر در زمینه اسکان و پذیرایی از این ورزشکاران شد.

در ادامه دبیر هیأت کوهنوردی کاشمر نیز با اشاره به این که موضوع درخواست برگزاری این صعود در سه بخش معرفی قله، جزئیات اجرای برنامه و نیازهای آن به هیأت استان ارسال شده است گفت: پس از بررسی های فراوان، قله تک دو با موقعیت خاص و چشم انداز بی نظیر که از مسیرهای مختلف نیز قابل صعود است و  در ارتفاعات شمالی کاشمر با فاصله 15 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد انتخاب شد. این قله با ارتفاع 2 هزار و 200 متر یکی از زیباترین قله های خراسان رضوی به شمار می رود.

مرتضی دلاوری با بیان این که شرکت کنندگان در این صعود در کیلومتر 15 جاده کاشمر به ریوش، در مسیر پاکوبی به سمت محل کمپ حرکت می کنند ابراز داشت: بعد از 90 دقیقه کوهپیمایی، به محل کمپ "سرتخت اناری: به ارتفاع هزار و 530 متر می رسند.

وی با بیان این که از محل کمپ برای صعود به قله تک دو سه مسیر قابل صعود مشخص شده است خاطر نشان کرد: در مسیر برهان که کاملا پاکوب است حدود سه ساعت با قله فاصله است و در مسیر نیز دسترسی به آب وجود ندارد، در مسیر برومند هم که فاصله آن تا قله 2.5 ساعت است پس از یک و نیم ساعت کوهپیمایی در مسیر چشمه آب وجود دارد و در سومین مسیر که آبشارها قرار دارند به لحاظ زمانی برای صعود 2 ساعت تعیین شده اما برای صعود از این مسیر کارفنی کوهنوردی و درگیری با سنگ نیز وجود دارد.

دبیر هیأت کوهنوردی کاشمر با بیان این که اجرای این صعود سراسری به مدت دو روز به استان پیشنهاد شده است یادآور شد: امیدواریم با همراهی و مشارکت مجموعه شهرستان بتوانیم میزبانی و اجرای برنامه موفقی داشته باشیم و از این ظرفیت برای معرفی کاشمر استفاده کنیم.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر کاشمر در خصوص همراهی و مشارکت در امر برگزاری این برنامه ورزشی قول مساعد دادند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved