• صفحه نخست
  • اخبار
  • ورزشی
  • با حضور 80 دوچرخه سوار؛ مرحله دوم تور هشتم دوچرخه سواری جام شهید مدرس برگزار شد+تصاویر

با حضور 80 دوچرخه سوار؛ مرحله دوم تور هشتم دوچرخه سواری جام شهید مدرس برگزار شد+تصاویر

مرحله دوم تور هشتم دوچرخه سواری استان جام شهید مدرس با حضور 80 دوچرخه سوار برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، 80 دوچرخه سوار از استان های شرق کشور با شرکت در مرحله دوم تور هشتم مسیر 80 کیلومتری تربت حیدریه تا کاشمر را رکاب زدند. دوچرخه سواران پس از عبور از خط پایان در 15 کیلومتری ورودی کاشمر، به صورت نمادین با عبور از خیابان های اصلی شهر به زیارتگاه مرد و دین و سیاست شهید آیت الله مدرس مشرف شدند و ضمن ادای احترام به مقام این شهید راه حق و حقیقت و شهدای خفته در جوار این زیارتگاه با قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدا تجدید پیمان کردند.

رئیس هیأت دوچرخه سواری خراسان رضوی که خود نیز به عنوان یکی از دوچرخه سواران در این مسابقات شرکت کرده بود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: خوشبختانه مرحله دوم تور هشتم با شرایط مناسب و با میزبانی دو شهرستان تربت حیدریه و کاشمر برگزار کردیم که جا دارد از تمامی مسئولان این شهرستان ها به ویژه پلیس راه، نیروی انتظامی که به خوبی مسیر را برای تردد دوچرخه سواران امن کردند سپاسگذاری کنم.

مهدی روزبهانه با اشاره به این که تور خراسان در سال های 67 و 68 تنها طی دو سال انجام شده و در این مدت شاهد برگزاری تور دوچرخه سواری در استان نبودیم ابراز داشت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل خراسان رضوی برگزاری تور دوچرخه سواری در خراسان رضوی بیش از پیش احساس می شد که با برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده امسال موفق شدیم پس از حدود سه دهه مجددا شاهد راه اندازی تور دوچرخه سواری تحت عنوان تور هشتم در خراسان رضوی شدیم.

وی با بیان این که امروز شاهد مرحله دوم تور هشتم به میزبانی کاشمر بودیم یادآور شد: تور هشتم در مرحله سوم در مسیر کاشمر به نیشابور و در مرحله چهارم به عنوان مرحله آخر از نیشابور به مشهد برگزار خواهد شد.

رئیس هیأت دوچرخه سواری خراسان رضوی با تقدیر از همراهی، همکاری و مساعدت های مسئولان شهرستان و مجموعه های صنعتی و بخش خصوصی در امر برگزاری مرحله دوم تور هشتم خاطر نشان کرد: خوشبختانه دوچرخه سواران در شرایط مساعد آب و هوایی مسیر 80 کیلومتری را در مدت 87 دقیقه رکاب زدند و خود را به خط پایان رساندند.

وی با بیان این که در امر برگزاری این مرحله از تور 17 داور حضور داشتند تصریح کرد: امیدواریم با استمرار برگزاری این تور در سال های آتی بتوانیم آن را به صورت کشوری و بین المللی در سال 2017 برگزار کنیم.

رئیس هیأت دوچرخه سواری کاشمر نیز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به حضور 80 دوچرخه سوار از استان های خراسان رضوی، شمالی ، جنوبی و سیستان و بلوچستان در این دوره از مسابقات گفت: دوچرخه سواران در شرایط مساعد آب و هوایی مسیر 80 کیلومتری تربت حیدریه تا کاشمر را رکاب زدند.

علی منظم اسماعیل پور با بیان این که این دوره از مسابقات در سه رده سنی برگزار شد یادآور شد: در رده سنی جوانان سینا غلامی، سجاد دولتمند و نیما کامکار، در رده سنی بزرگسالان کمال رازی، کیوان رکانی و سجاد کوکبی، در رده سنی پیشکسوتان بالای 45 سال حسن خدیوزاده، علی مجاهدی و محسن حریرچی به ترتیب با عبور از خط پایان عناوین اول تا سوم هر رده سنی را به خود اختصاص دادند.

وی با تأکید بر این که تور هشتم دوچرخه سواری خراسان جام شهید مدرس با همراهی، مشارکت و حمایت شورای اسلامی و شهرداری کاشمر، کارخانه کاشی و لعاب زهره و فروشگاه قیمت شکن برگزار شد ابراز داشت: مرحله سوم تور هشتم دوچرخه سواری خراسان از کاشمر آغاز و دوچرخه سواران شرکت کننده مسیر کوهستانی و120 کیلومتری تا نیشابور را رکاب خواهند زد.

رئیس هیأت دوچرخه سواری کاشمر معرفی ظرفیت و توانمندی شهرستان برای میزبانی مسابقات استانی، کشوری و بین المللی، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و معرفی فعالیت های فرهنکی و ورزشی مجتمع فرهنگی شهید مدرس را از اهداف میزبانی این دوره از مسابقات عنوان کرد و تصریح کرد: امیدواریم در سال 2017 که مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام است تور هشتم به صورت بین المللی برگزار شود.

شهردار کاشمر نیز در جمع ورزشکاران دوچرخه سوار تور هشتم به جایگاه کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور اشاره کرد و گفت: کاشمر به لحاظ وجود بارگاه امامزادگان واجب التعظیم سید حمزه(ع)، سید مرتضی(ع)، سید محمد(ع) و زیارتگاه شهید مدرس سالانه پذیرای 3.5 میلیون زائر و مسافر است.

جعفر سلیمانی با بیان این که کاشمر از ظرفیت و پتانسیل خوبی در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی برخوردار است ابراز داشت: خوشبختانه نگاه مجموعه شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری پشتیبانی از فعالیت ها و برنامه های مختلف است به طوری که در این راستا با برگزاری همایش های عمومی خانوادگی در سطح شهرستان و اهدای بیش از 200 دستگاه دوچرخه به قید قرعه اقدامات چشمگیری در زمینه ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه انجام داده است.

در پایان این مراسم که جمعی از مسئولان شهرستان کاشمر حضور داشتند به نفرات برتر هر رده سنی از جوایز، لوح تقدیر و تندیس اهدا شد.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved