• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر: با بیداری مردم، حنای استکبار در سوریه و عراق رنگی ندارد / بیداری و آگاهی ملت های منطقه به برکت انقلاب اسلامی است

امام جمعه کاشمر: با بیداری مردم، حنای استکبار در سوریه و عراق رنگی ندارد / بیداری و آگاهی ملت های منطقه به برکت انقلاب اسلامی است

امام جمعه کاشمر:  با بیداری مردم، حنای استکبار در سوریه و عراق رنگی ندارد / بیداری و آگاهی ملت های منطقه به برکت انقلاب اسلامی است

 

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که بیداری و آگاهی ملت های منطقه به برکت نظام و انقلاب اسلامی ایران است گفت: امروز با بیداری و آگاهی مردم سوریه و عراق دیگر حنای استکبار در این کشورها رنگی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی ظهر امروز در اجتماع نمازگزاران کاشمری در مصلای نماز جمعه این شهر اظهار داشت: پیروزی جبهه مقاومت در آزادسازی کامل شهر حلب دستاورد اتحاد، بیداری و آگاهی مردم در همراهی با ارتش این کشور بود.

وی با تبریک این پیروزی مهم به ملت بیدار سوریه یادآور شد: مردم سوریه طرح آمریکایی مبنی بر تجزیه کشورهای منطقه را شکست سنگینی دادند.

خطیب جمعه کاشمر با بیان این که آمریکایی ها همواره با تقویت داعش و فتنه گری هایی که در کشورهای منطقه انجام می دادند به دنبال پیاده کردن توطئه ها و افکار پلیدشان بودند ابراز داشت: آزادسازی حلب که یک پیروزی بزرگ برای نظام سوریه و شکست سخت تروریست ها بود در واقع مرگ داعش را رقم زد؛ به طوری که تعبیر امام راحل در آزادسازی خرمشهر امروز برای حلب نیز تعبیر شد.

وی با اشاره به این که پیروزی حلب موجب تقویت ارتش و جلب اعتماد مردم به دولت سوریه شده است خاطر نشان کرد: حنای استکبار به جهت بیداری مردم عراق و سوریه در این کشور ها رنگی ندارد و ملتی که بیدار و آگاه شد شکست نمی خورد و این درسی است که از ملت غیور ایران اسلامی آموختند.

طباطبایی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار با سیاسیون عراق و تأکید معظم له بر حفظ وتقویت وحدت در عراق، نگاه پدرانه نسبت به همه جریان ها، اقوام و احزاب، استقرار دولت مستقل در راستای خنثی سازی توطئه ها و توجه به نیروهای مردمی افزود: تمام فتنه ها و جنایت کاری هایی که امروز در کشورهای منطقه اتفاق می افتد به دلیل حمایت و همراهی آمریکاست به همین جهت نباید به آمریکا در هر زمینه ای اعتماد کرد.

وی با محکوم کردن مداخله روباه پیر استعمار و انگلیس مکار و جنایتکار در امور کشور یادآور شد: سخنرانی نخست وزیر انگلیس در اجلاس شورای خلیج فارس واقعا دشمن برنگیز، تفرقه انگیز و مداخله گر بود؛ انگلیسی که همواره به جهت حمایتش از رژیم پهلوی، صدام جنایتکار و کمک و حمایت از تروریست ها و تکفیری ها و نیز تحریکاتی که در فتنه 88 ایجاد کرد و قصد شعله ور کردن آن را داشت نزد ملت ایران پرونده ای سیاه تر از آمریکا دارد و هیچگاه این جنایت ها و خیانت ها از اذهان تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که انگلیس یک عنصر پلید است که همواره به دنبال منافع و پیاده سازی توطئه هایش است تصریح کرد: کمترین مقابله ای که دولتمردان ما با این روباه مکاراین است که سطح روابط بین دو کشور را کاهش دهند تا این خیانتکار و حامی جنایتکاران این گونه جسورانه در امور داخلی ایران دخالت نکند.

وی با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند برومند ایشان امام صادق(ع) و تبریک هفته وحدت به همه مسلمانان گفت: 27 آذرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است که جا دارد یاد و خاطره این شهید بزرگوار و استاد برجسته حوزه و دانشگاه را گرامی بداریم.

طباطبایی با اشاره به ویژگی های بارز قرآن کریم به عنوان معجزه بزرگ و جاویدان اظهار داشت: قرآن کریم که از جانب خداوند متعال بر پیامبر نازل شده است دارای سخنان و مطالب جدیدی است به طوری امروز با گذشت 14 قرن و علیرغم علم جدید و امکانات به روز، سخن و کلام آن نو و جدید است؛ چرا که تا کنون هیچ کس نتوانسته نظیر این آیات بیاورد.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved