• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • رئیس اداره سواد آموزی کاشمر: 350 بی سواد باقیمانده در کاشمر تا سال آینده باسواد می شوند / فعالیت 178 آموزش دهنده در 400 کلاس

رئیس اداره سواد آموزی کاشمر: 350 بی سواد باقیمانده در کاشمر تا سال آینده باسواد می شوند / فعالیت 178 آموزش دهنده در 400 کلاس

رئیس اداره سواد آموزی کاشمر:  350 بی سواد باقیمانده در کاشمر تا سال آینده باسواد می شوند / فعالیت 178 آموزش دهنده در 400 کلاس

 

رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به فعالیت 178 آموزش دهنده در 400 کلاس این شهرستان گفت: در مدت یک سال آینده 350 بی سواد باقی مانده در کاشمر جذب و آموزش های لازم را فرا می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، کاظم عابدی در همایش بزرگداشت هفته سوادآموزی که به منظور تجلیل از آموزشگران عرصه سوادآموزی ادارات آموزش و پرورش کاشمر و کوهسرخ در سالن همایش های معلم شهید سردار هادی شهابیان برگزار شد اظهار داشت: اگر چه استان سهمیه 520 نفری را برای امر آموزش به کاشمر ابلاغ کرده است اما با تلاش، همت و پی گیری های آموزش دهندگان این رقم با افزایش 163 درصدی به 850 نفر رسیده است و هم اکنون نیز مشغول آموزش هستند.

وی با بیان این که افراد پس از طی دوره سوادآموزی و به منظور تثبیت سوادشان در دوره تحکیم شرکت می کنند افزود: در این دوره نیز در حال حاضر با جذب 330 نفر کلاس های آموزشی برای آنها برگزار می شود.

رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این که سومین دوره در حوزه فعالیت های سوادآموزی دوره انتقال است ابراز داشت: این دوره که معادل پایه ششم ابتدایی است و افرادی که در مدارس روزانه فرصت اخذ مدرک نداشتند شرکت می کنند و هم اکنون 310 نفر در قالب کلاس های 10 و 12 نفره مشغول آموزش هستند.

وی با اشاره به فعالیت 178 آموزش دهنده در سطح شهرستان کاشمر خاطر نشان کرد: از این تعداد 115 نفر در شهر کاشمر و بخش مرکزی و 63 نفر در شهر ریوش و بخش کوهسرخ در امر جذب و آموزش افراد بی سواد در قالب 400 کلاس تلاش و فعالیت می کنند.

عابدی با بیان این که در راستای وظایف محوله در حوزه نهضت سوادآموزی در حوزه مهارت آموزی نیز اقدامات خوبی انجام شده است یادآور شد: با مشارکت و همراهی ادارات و نهادهای مرتبط در این زمینه موفق به برگزاری کارگاه های آموزشی گیاهان دارویی، خیاطی، گل های آپارتمانی، نمد بافی، آسیب های اجتماعی، مهارت زندگی نیز شده ایم.

وی با اشاره به جذب موفق تعداد آموزش دیدگان در سال جاری و تلاش و چدیت برای آموزش و با سواد کردن این افراد تصریح کرد: در مدت 4 ماه برگزاری دوره های آموزشی، شاهد انجام موفقیت آمیز آموزش ها در باسواد کردن 850 نفر پذیرش شده باشیم.

رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش کاشمر تأکید کرد: امیدواریم در مدت یک سال آینده بتوانیم با جذب 350 نفر بیسواد باقی مانده در سطح شهرستان و  ارائه آموزش های لازم ، شاهد برگزاری جشن ریشه کنی بیسوادی در کاشمر باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم از 4 خانواده شهید سوادآموز، 4 چهره موفق سواد آموزی شهرستان که موفق به اخذ مدارک تحصیلی دیپلم تا لیسانس شدند و 32 سواد آموز برتر و آموزش دهنده فعال در کاشمر و کوهسرخ تجلیل شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved