• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • در همایش حامیان دولت در کاشمر مطرح شد: از طرح دغدغه های حامیان و قصورات دولت تا قند خون و چربی معاون سیاسی استاندار

در همایش حامیان دولت در کاشمر مطرح شد: از طرح دغدغه های حامیان و قصورات دولت تا قند خون و چربی معاون سیاسی استاندار

در همایش حامیان دولت در کاشمر مطرح شد:  از طرح دغدغه های حامیان و قصورات دولت تا قند خون و چربی معاون سیاسی استاندار
 

 

همایش حامیان بزرگ دولت تدبیر و امید با طرح دغدغه های حامیان و قصورات دولت تا قند خون و چربی معاون سیاسی استاندر خراسان رضوی در کاشمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی ، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی در یک برنامه کاملا فشرده یک روزه پس از حضور در جلسه شورای اداری و شرکت در جلسات هم اندیشی دهیاران و شوراهای اسلامی و اقشار مختلف و هم اندیشی بانوان کاشمر، در چهارمین جلسه کاری با حضور در مجتمع فرهنگی هنری سرو کاشمر در همایش حامیان دولت تدبیر و امید منطقه ترشیز که با حضور فعالان سیاسی از شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن برگزار شد شرکت کرد.

 

یک فعال سیاسی در این همایش با تأکید بر این که قطعا بخش عمده ای از مشروعیت دولت یازدهم برگرفته از پارامترهایی است که در فرهنگ سیاسی آمده است گفت: مشروعیت سیاسی برگرفته از عملکرد و نوع نگاهی است که به دنیا داشته است.

محمود اسفندیاری با اشاره به این که اگر امروز ملت ایران با گذشت 3.5 سال از عمر دولت نگاه مثبتی جدای از مشروعیت به نوع عملکرد و کارآمدی دارند یادآور شد: در دولت گذشته ایران در سراشیبی جنگ افتاده بود و با توجه به این که وضعیت اقتصادی کشور به شدت آسیب دیده بود در بدترین نوع اقتصاد قرار گرفتیم. به طوری که رشد اقتصادی ایران صفر و حتی به اذعان برخی کارشناسان زیر صفر بود.

وی با بیان این که امروز پس از 3.5 سال در صحنه بین المللی برجام، اسرائیل به عنوان دشمن دیرینه ما منزوی شده و اقتصاد کشور رشد 7 درصدی را تجربه می کند ابراز داشت: کارنامه دولت در سایر حوزه ها موفق بوده و این باعث خواهد شد که دغدغه های ما به عنوان افراد اکتیو و کنشگر حوزه سیاسی که در عرصه های سیاسی تجاربی داریم این موارد  را به عنوان دغدغه تصور کنیم.

فرماندار اسبق گناباد  با اشاره به این که حامیان دولت در آستانه برگزاری انتخابات دغدغه هایی دارند خاطر نشان کرد: اگر بپذیریم ما در بسیاری از حوزه ها نقص ها و قصوراتی داشتیم؛ ارتباط ما با آن قشرهایی که حماسه ساز بودند بتوان گفت ارتباط ضعیف تر شده است. لذا استمداد می طلبیم در این فرصت باقی مانده با قبول ایرادات و نقصان ها به آسیب شناسی و ارائه طریق بپردازیم.

وی با بیان این که یکی از مباحثی که در بحث مشارکت مهم است موضوع روحی و روانی است افزود: دولت یازدهم، دولت مظلومی است و علت آن این است که هر کسی یک تریبونی دارد در راستای دلسرد کردن مردم و ناکارآمد جلوه دادن دولت روحانی گام بر می دارد؛ صدا و سیما بحث هایی مطرح می کند که دنباله آن به دولت گذشته بر می گردد.

اسفندیاری با اشاره به این که ملت و دولت ما آگاه است و بحران ها را می شناسد و از فرصت ها استفاده می کند اظهار داشت: ملت و دولت ما تهدیدها را در بزنگاه ها به فرصت تبدیل کرده است. لذا ظلمی که امروز به دولت یازدهم می شود بخشی از آن به خودمان بر می گردد؛ چرا که اگر ما دست کسانی که به نوعی دغدغه های دیگری دارند و در این راستا عملکرد دولت را زیر سئوال می برند و نا کارآمد جلوه می دهند و ما سکوت می کنیم از این دست است.

وی با اشاره به لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس که قرار بود برای 400 حامی دولت در خراسان صحبت کند تصریح کرد: در این راستا تنها رسانه های بیگانه و دشمنان از این موضوع نهایت استفاده را کردند.

این فعال سیاسی با تأکید بر این که بسیاری از افرادی که متولی امر سیاست در استان هستند هنوز احمدی نژادی و از دولت گذشته باقی ماندند و این یکی دیگر از دغدغه های ماست ابراز داشت: نابسامانی مالی که به جهت موسسات مالی در استان شکل گرفته باید مورد رسیدگی قرار گیرد و مشکل یک میلیون سپرده گذار میزان برطرف شود.


در ادامه یکی از جوانان به نمایندگی از بانوان با اشاره به این که جوانان کاشمری از استعدادهای زیادی در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی ، هنری ، ورزشی برخوردارند و بروز و شکوفایی این استعداد ها مستلزم همفکری، همیاری و حمایت است گفت: اگر چه آموزش و پرورش به عنوان سکان دار شکوفایی این استعدادهای نهفته قدم های با ارزشی در سنگر تعلیم و تربیت برداشته  اما به تنهایی نمی تواند در این مسیر طولانی و دشواری موفق باشد.
فهیمه صادقی با تاکید بر این که برای شکوفایی استعدادهای نخبگان نیاز به آموزش های عالی در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی و ورزشی  است ابراز داشت:متاسفانه حضور اساتید و دکترای علمی تخصصی در مراکز دانشگاهی و آموزش عالی شهرستان کم رنگ دیده می شود.
وی با بیان این که جوانان روستایی به خاطر کمبود فضاهای ورزشی، آموزشگاهای کامپیوتری نمی توانند استعدادهای خود را شکوفا کنند افزود:  مدارس به دلیل هوشمند نبودن نمی توانند آموزش های لازم را ارائه دهند و در این راستا رفت و آمد به شهر به منظور استفاده از مراکز علمی و کانون های مختلف آموزشی و آموزشگاه های کامپوتر و حسابداری سخت و دردسرآمیز است.
این جوان کاشمری با اشاره به این که زندگی کردن در عصر ارتباطات و اکتشافات بدور از پیشرفت های علمی خسارت جبران ناپذیری به همراه دارد تصریح کرد:
در این راستا باید نخبه های شهرستان شناسایی و از آنها برای پیشرفت های علمی کمک بگیریم؛ لذا از مسئولان ک متولیان انتظار داریم  به کمبودهای شهرستان توجه بیشتری داشته باشند تا زمینه برای پیشرفت و ترقی جوانان پرنشاط و غیور کاشمر فراهم شود.

 

در ادامه رئیس پارلمان مدیران قطب شهید مدرس با بیان این که وقتی انتخاباتی برگزار می شود و تغییراتی بوجود می آید یکسری مطالبات به همراه دارد گفت: ما عاشق برگزاری کنسرت نیستیم ولی مطمئنا از جنابعالی به عنوان معاون سیاسی دولت تدبیر و امید در استانداری خراسان این توقع را داریم که قانون و مر قانون اجرا شود و این حداقل درخواست ماست.

حسین نجاتیان شجاعی ادامه داد: اگر قرار باشد هر گروه و صنفی به زعم خودشان قانون گذار شوند مطمئنا سنگ روی سنگ بند نخواهد شد لذا انتظار داریم در استان خراسان رضوی قانون حرف اول و آخر را بزند.

وی با بیان این که دولت وعده هایی داده و مردم این مهم را درک می کنند که دولت در انجام این وعده ها با گرفتاری و مشکلاتی روبرو بوده است یادآور شد:یقینا مردم به ویژه فرهنگیان سرشون در حساب و کتاب بوده است و تفاوت دولت ها را به خوبی با یکدیگر لمس می کنند اما این انتظار را دارند که معیشت آنها مورد سوژه های تبلیغاتی فرصت طلبان قرار نگیرد و نمایندگان مجلس بنا به مقتضیاتی از این سوژه استفاده نکنند و دولتمردان هم همچنین.

رئیس پارلمان مدیران قطب شهید مدرس با اشاره به این که قرار بود مرحله دوم رتبه بندی معلمان از مهرماه امسال اجرایی شود خاطر نشان کرد: در این راستا علاوه بر پیگیری و انتقال موضوع، درخواست داریم حقوق فرهنگیان همچون گذشته معادل درصدی از حقوق دانشگاهیان شود.

در ادامه معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی، حامیان دولت را دلسوزان نظام و دولت نامید و گفت: این دولت بیش و پیش از همه به همت شما بر سرکار آمده و بیش از همه باید گوشش را برای شنیدن حرف های شما و هوشش را برای تدبیر کردن اندیشه های شما متمرکز کند.

سید جواد حسینی با قبول گلایه های مطرح شده و این که توضیحی ندارم و باید این گله ها جبران شود افزود: اگر جوانان، زنان، دانشگاهیان، رزمندگان، ایثارگران و اقشار مختلف مردم  توانسته اند کشور را از این سراشیبی چالش برانگیز  نجات دهند و این دولت را روی کار آوردند و این دولت توانست در اوج بدبختی ها، مسیر حرکت انقلاب اسلامی و جامعه را اصلاح کند قطعا ثواب آن بیشتر برای فعالیت های شما نوشته می شود و در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی با بیان این که شما مقدس ترین کارها را انجام می دهید بر خلاف آنچه در جامعه مرسوم است یادآور شد: در جامعه گاهی استاد دانشگاه، معلم، فعال حوزه صنعت و یا هر فرد دیگری وقتی می خواهد برای خودش پرستیژ جور کند می گوید من سیاسی نیستم و به هیچ حزب و گروهی وابسته نیستم.

معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که فردی خود را وابسته به هیچ حزب و گروهی نداند دقیقا یک حرف غیر متعهدانه است خاطر نشان کرد: مگر می شود با گذشت بیش از 35 سال از این انقلاب شکوهمند و بعد راجع به اقتصاد، فرهنگ، صادرات، واردات، ارزش های مملکت و سیاست خارجی آن حرفی نداشته باشد لذا اگر نداشته باشد انسان نیست. لذا این فرد وجه ممیزی انسان از سایر موجودات را ندارد و فردی که چنین ادعایی دارد باید خجالت بکشد و سرش را پایین بی اندازد و احساس شرم کند.

وی با تأکید بر این که کسی که وارد عرصه سیاسی می شود و کنش سیاسی انجام می دهد انسان مقدسی است چون سیاست امر مقدسی است تصریح کرد: سیاست در زندگی، آینده و جامعه شما در حوزه سلامت، ارتقای فرهنگ ، امنیت بیشترین اثرگذاری را دارد. بنابر این اگر کسی برای این میزان اثرگذاری در جامعه دل بسوزاند باید سیاسی باشد و اگر نباشد خودش را از درجات انسانی ساقط کرده است.

حسینی با اشاره به این که بایستی به سیاسی بودن مان افتخار کنیم  ابراز داشت:  ما به سیاستی که می خواهد به اصلاح جامعه، آسیب ها، روند رشد، توسعه و کاهش فقر و نابرابری، پاسداشت ارزش های  انسانی، حقوق شهروندی کمک کند افتخار می کنیم و با همین نگاه است که شهید مدرس مدفون شده در کاشمر گفته است که سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست.

وی با بیان این که کنشگران سیاسی به طور مستقیم در امر سیاست ورود پیدا می کنند و نسبت به افراد دیگر  ارجحیت دارند گفت: شما برای کسانی که اهل سیاست هستند و منتقد شما هستند و مرتب  با شما جدل و گفتگو دارند ارزش بیشتری برای آنها قائل شوید نسبت به کسانی که خنثی هستند و هیچی نمی گویند.

معاون سیاسی استاندار با توجه به گلایه حامیان دولت  از این که چرا در جلسات شورای اداری شاهد حضور مدیران اصولگرا، اصلاح طلب، میانی، مدیر دولت قبل همه هستند اظهار داشت: یکی از مزیت های برجسته ی این دولت است، چون شعار دولت همین بوده است رئیس جمهور فرمودند اعتدال، فراجناحی عمل کردن، همچنین رئیس جمهور فرمودند ما یک آسیب جدی در نظام سیاسی پس از انقلاب با آن مواجه شدیم افراط گری است که در آن یک گروه می آیند همه را کنار می زنند و همواره این حرکت با آمدن گروه ها ادامه دارد و این به عنوان یک آسیب جدی باعث شد که نظام ما به برکت قانون اساسی و آزادی هایی که نظام برای ما ایجاد کرد بتوانیم گروه های مختلفی داشته باشیم ولی به دلیل این که منافع ملی را در یک میدان زیست مشترک لحاظ نمی کردیم مانند دو دشمن مقابل هم قرار گرفتیم. لذا رئیس جمهور این مهم را یک آفت و افراط گری دانست و در این دولت تلاش کرد تا جلوی این افراط گری ها را بگیرد.

وی آرامش در عرصه سیاست، آسایش در عرصه اقتصاد و امنیت در عرصه فرهنگ شعار اصلی دولت دانست و تأکید کرد: این افتخار دولت است که یک مدیری از دولت گذشته با رعایت چارچوب ها به خدمت مشغول است. این دولت می گوید من دولت حامیان نیستم بلکه دولت حامی منتقدان و همه مردم ایران هستم و در این بین اصولگرا، اصلاح طلب، اعتدالی وجود دارد و آنهایی که دولت، دولت همه مردم است از هر فردی که بتواند به میثاق هایی این دولت پایبند باشد استفاده می کند.

حسینی با اشاره به طرح موضوع حقوق های نجومی و این که در استان حقوق نجومی نداریم افزود: از مجموع 5 هزار مدیر کشور طبق اعلام سازمان بازرسی کشور 4 درصد مدیران که حدود 20 نفر را شامل می شود بر اساس آئین نامه های موسسات قوانینی برای حقوق وضع شده و بر مبنای آن حقوق زیاد می گرفتند لذا در این زمینه دولت ضمن برخورد، خواستار اصلاح این آئین نامه ها شده است.

وی با بیان این که در مسئولیت معاونت سیاسی استاندار خراسان رضوی، حقوقی بیشتر از حقوقی معلمی دریافت نمی کنم یادآور شد: در این راستا به خاطر مدیریت به قند خون، فشار خون و چربی مبتلا شدم؛ لذا اگر مدیریت نمی داشتم علاوه بر این که حقوقم بیشتر بود از زندگی بهتر و بدون مریضی برخوردار بودم.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved