• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • امام جمعه کاشمر در مراسم بزرگداشت نهم دیماه: پیروزی و غلبه بر دشمن در سایه مقاومت و پایمردی امکان پذیر است / نهم دیماه ملت انقلابی روز و ساعت ندارد+تصاویر

امام جمعه کاشمر در مراسم بزرگداشت نهم دیماه: پیروزی و غلبه بر دشمن در سایه مقاومت و پایمردی امکان پذیر است / نهم دیماه ملت انقلابی روز و ساعت ندارد+تصاویر

 

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که پیروزی و غلبه بر دشمن در سایه مقاومت و پایمردی امکان پذیر است گفت: نهم دیماه ملت انقلابی روز و ساعت ندارد و هر زمانی که کیان اسلام، نظام و انقلاب به خطر بیفتد برای ملت آن روز نهم دی است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی در اجتماع حماسی مردم ولایتمدار و انقلابی کاشمر که به منظور بزرگداشت هفتمین سالگرد حماسه نهم دیماه در سالن اجتماعات امامزاده سید حمزه (ع) برگزار شد اظهار داشت: امروز ما باید خودمان را برای یک مقاومت بی امان و بصیرت مستمر آماده کنیم، فکر نکنیم فتنه ها تمام شده است بلکه پیچ های خطرناکی فرآروی مان است که همواره باید بیش از گذشته آماده باشیم.

وی با بیان این که آنهایی که با امام حسین(ع) بیعت کردند و عهد و پیمان بستند وظیفه سنگینی بر دوش دارند ابراز داشت: امروز فرزند امام حسین(ع) مقام معظم رهبری پرچم ولایت و عدالت خواهی را در دست گرفته اند لذا بر همه ما حجت تمام است که نباید صحنه را خالی و در این مسیر کوتاه بیاییم بلکه با بیداری و هوشیاری همه توطئه ها را خنثی کنیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که آنهایی که از فتنه گران حمایت کردند و برایشان پایکوبی و کف زدند در حقیقت همان هایی هستند که خون جوانان شما از انگشتان آنها می چکد افزود: انگلیس، اسرائیل و آمریکا که از عاملان اصلی در جنگ تحمیلی بودند در فتنه 88 نیز پشت سر فتنه گران فعالیت می کردند و خاموش نشدند و هر لحظه ممکن بود اتفاقی رخ دهد.

وی با بیان این که بر اساس گزارش موثق در جریان فتنه 88 رهبر معظم انقلاب در پیامی به سران فتنه آنها را نسبت به توطئه دشمن و طرح شعارهایی که داشتند هشدار دادند خاطر نشان کرد: متأسفانه آنها بدون توجه به فرمایشان رهبری و علیرغم شنیدن و مشاهده به راه افتادن فتنه گوش فرا ندادند و این نشان از بی بصیرتی و بی آگاهی آنان بود.

حجت الاسلام طباطبایی با تأکید بر این که هشدارهای رهبری در خصوص خطر نفوذ و انحراف خواص همواره در این جهت بود که این مصیبت ها به بار نیاید اظهار داشت: هر فردی که حساس تر و مهم تر باشد قطعا خطا و اشتباه او نیز به همان اندازه سنگین تر و خطرناک تر است به همین جهت مقام معظم رهبری همواره بر مرعوب شدن در برابر آمریکا، عدم خودباوری، پرهیز از دوقطبی شدن جامعه، پرهیز از اختلاف، تهاجم فرهنگی و فرهنگ ابتذال توصیه و سفارش می کنند.

وی با بیان این که فتنه گران در دیماه 88 علاوه بر طرح شعارهای مخالف اسلام، عاشورا، امام، ولی فقیه و ارزش ها، به نماد عاشورا حمله ور شدند و پرچم امام حسین(ع) را به آتش کشیدند تصریح کرد: خداوند در آن روز زمینه نابودی آنها را فراهم کرد و ملتی که با شعار عاشورایی انقلاب را پیروز کرد در 9 دی 88 این عاشورا بود که انقلاب را نجات داد.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر این که خون این ملت شهید پرور با خون سرور و سالار شهیدان گره خورده است ابراز داشت: ایران، کشور بی بند و بار ها و آنهایی که به خیال باطل شان فکر می کنند این کشور را می توانند میدان تاخ و تاز بی دینی و بی تقوایی خودشان قرار دهند نیست و این اشتباه بزرگی است که تصور کنند می توانند این کشور را بدون دین و دین مداری سرپا نگه دارند.

وی با اشاره به این که حماسه نهم دیماه پیام های روشن به همراه داشت گفت: هر فردی که هوای خیانت و ضدیت با این نظام و انقلاب را در سر می پروراند با مردم همیشه در صحنه، شجاع ، جان برکف و فداکار ایران اسلامی که پای این انقلاب صدها هزار شهید تقدیم کردند طرف است.

حجت الاسلام طباطبایی با بیان این که مردم ایران با خدای خویش عهد و پیمان بسته اند که پای ارزش های دینی و اسلامی همچنان ثابت قدم بمانند و در هر زمانی که در این کشور فتنه ای بر پا شود آن را محو و نابود خواهند کرد یادآور شد: مردم ایران بعد از لطف و عنایت پروردگار، عزت و اقتدار کشور و ملت را مدیون رهبری های داهیانه بنیاگذار جمهوری اسلامی و ولی فقیه زمان خود مقام معظم رهبری می دانند و در حمایت از اصل ولایت فقیه در برابر مخالفین و بدخواهان مقابله می کنند و می ایستند.

وی با اشاره به این که ایران اسلامی امروز رهبری دارد که سراسر زندگی ایشان مجاهدت، مبارزه، فداکاری، شکنجه، تبعید، زندان، سخنرانی و مقاومت است و  عده ای به این داشته ها حسادت می کنند و در راستای تضعیف رهبری قد علم می کنند خاطر نشان کرد: ملت بزرگ و همیشه در صحنه ایران اسلامی اجازه تکرار تاریخ گذشته تشیع در تنها گذاشتن امیر المومنین(ع)، امام حسین(ع) و امام حسن مجتبی (ع) را نخواهد داد لذا یکی از پیام های حماسه مردم در 9 دی این است که ما همچنان پشت سر رهبری و گوش به فرمان معظم له همچون کوه ایستاده ایم و به فتنه گران و آشوبگران مجال خودنمایی نمی دهیم.

امام جمعه کاشمر با بیان این که واقعه نهم دیماه در یک روز و سال محدود نمی شود بلکه هر روز و هر ساعتی که ملت احساس خطر کند و نغمه خیانت و فتنه گری سر داده شود و کیان اسلام، نظام و انقلاب به خطر بیفتد آن روز نهم دیماه این ملت انقلابی خواهد بود تصریح کرد: در این راستا مردم با شعار عاشورایی به صحنه می آیند و دفاع خواهند کرد چرا که معتقد هستند وحدت و اتحاد آحاد مردم پشت سر رهبری رمز پیروزی و اقتدارشان است.

وی با بیان این که تاریخ نشان داده و ثابت کرده هیچگاه جبهه حق با نشست و مذاکره با دشمن موفقیتی به دست نیاورده است اظهار داشت: در جریان حلب اگر 100 سال آن رزمندگان مقاومت با اروپایی ها و استکبار جلسه، نشست و مذاکره برگزار می کردند به نتیجه ای که امروز به آن دست یافته اند نمی رسیدند اما آنچه که باعث پیروزی آنها شد در حقیقت مقاومت، استقامت و فداکاری خودشان بود.

حجت الاسلام طباطبایی با هشدار این که مردم از این موج هایی که درست می شود نباید فریب بخورند و همواره باید به دنبال موفقیت وپیروزی واقعی باشید گفت: هر جا شاهد فتح و پیروزی و غلبه بر دشمن بودیم در سایه مقاومت و پایمردی میسر شده است به طوری که استقامت مردم فلسطین و صبر و استقامت مردم یمن در زمین گیر و ذلیل کردن دشمن گواه این ادعاست.

 

گفتنی است در این اجتماع عظیم مردمی که مسئولان و اقشار مختلف مردم کاشمر حضور داشتند شرکت کنندگان با سر دادن شعار "خواص بی بصیرت مایه ننگ ملت"، " مرگ بر منافق فتنه گر" ، "مرگ بر آمریکا"، " مرگ بر اسرائیل" و " نه سازش نه تسلیم نبرد تا پیروزی" اقدامات فتنه گران را محکوم کردند. در این مراسم بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاهها ، موسسات و مراکز آموزش عالی کاشمر نیز قرائت شد.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved