• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر خبر داد: میزبانی کاشمر از ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در اردیبهشت سال آینده

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر خبر داد: میزبانی کاشمر از ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در اردیبهشت سال آینده

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشمر خبر داد:  میزبانی کاشمر از ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در اردیبهشت سال آینده

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر از برگزاری ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق به میزبانی این شهرستان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، جواد روشندل امروز در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جشنواره استانی تئاتر میثاق که با حضور فرماندار و مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در این زمینه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد اظهار داشت: در این راستا تا کنون جلسات متعددی به منظور هماهنگی با مجموعه هنرمندان شهرستان و نیز معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

وی با ابراز خرسندی از این که خوشحالیم جشنواره تئاتر میثاق که توسط هنرمندان کاشمری راه اندازی شده امروز بعد از 6 سال از فعالیت به خوبی مورد توجه مسئولان و هنرمندان قرار گرفته است افزود: جشنواره تئاتر میثاق که طی 5 دوره و در پنج سال اخیربه همت انجمن هنرهای نمایشی و با همراهی و مشارکت دستگاه های دولتی و خصوصی کاشمر در این شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با بیان این که دو دوره اول این جشنواره به صورت شهرستانی و دوره سوم نیز به صورت منطقه ای و با حضور هنرمندان شهرستان های کاشمر، خلیل اباد و بردسکن برگزار شده است خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت و ماهیت جشنواره با پی گیری های انجام شده تا کنون دو دوره اخیر این جشنواره به صورت استانی و با حضور هنرمندان خراسانی به میزبانی کاشمر برگزار شده است.

وی با اشاره به این که در جلسه اخیر با معاونت  هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان به اهمیت و جایگاه این جشنواره به خوبی اشاره شد تصریح کرد:  خوشبختانه با گذشت 5 دوره، این جشنواره جایگاه خودش را به خوبی پیدا کرده است به طوری که مسئولان استانی علاوه بر پرداخت هزینه های مربوط به داوری و هیأت بازبینی وعده دادند که نمایش منتخب این جشنواره به طور مستقیم به جشنواره تئاتر استان راه یابد.

روشندل با تأکید بر این که با همراهی و تعامل با دستگاه های مختلف سطح شهرستان بتوانیم جشنواره ششم را در نیمه اول اردیبهشت سال آینده همچون پنج دوره گذشته به خوبی میزبانی کنیم یادآور شد: شناسایی و تبادل اندیشه های هنری، شناسایی هنرمندان نخبه و تلاش برای شکوفایی استعداد آنها و فراهم کردن زمینه نشاط اجتماعی و ترویج عناصر فرهنگ دینی توسط زبان هنر به جامعه از مهم ترین اهداف این جشنواره است.

 

در ادامه مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر نیز با اشاره به تلاش و پشتکار هنرمندان کاشمری در امر راه اندازی و برگزاری جشنواره تئاتر میثاق گفت: اگر چه در این راستا مسئولان در سال های برگزاری این جشنواره وعده هایی برای تأمین هزینه ها دادند، اما متأسفانه در بسیاری از موارد موفق به دریافت این کمک ها نشدیم.

محمد ناصری با تأکید بر این که جشنواره ششم برای سومین سال متوالی با پی گیری شهرستان و نظر مساعد مسئولان مربوطه در استان با حضور هنرمندان از شهرستان های مختلف خراسان رضوی به صورت استانی برگزار می شود ابراز داشت: بر اساس برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده نیمه اول اردیبهشت زمان برگزاری این جشنواره خواهد بود و به زودی فراخوان آن منتشر می شود.

وی با بیان این که ارزشی و دینی، اجتماعی، دفاع مقدس، ایثار و شهادت و آزاد از محورهای این جشنواره است تأکید کرد: امیدواریم خروجی این جشنواره گسترش مخاطبین، توجه جوانان هنرمند و تولید آثار فاخر و ارزشمندی در راستای رشد و اعتلای فرهنگ هنر نمایش و تئاتر در شهرستان باشد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved