تنها بانوی عضو شورای شهر کاشمر: حق ورزش در حوزه بانوان ادا نشده است

تنها بانوی عضو شورای شهر کاشمر:  حق ورزش در حوزه بانوان ادا نشده است

 

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر از کم توجهی متولیان به حوزه ورزش بانوان انتقاد کرد و گفت: متأسفانه حق ورزش در حوزه بانوان ادا نشده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهری پالایی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر که با حضور اعضای هیأت فوتبال این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: علیرغم همه مشکلات و کمبود ها، شاهد فعالیت های ورزشی و حضور تیم های ورزشی شهرستان در مسابقات استانی و کشوری در رشته فوتبال هستیم.

وی با تأکید بر این که مباحث مالی و نبود اعتبار آفتی است که گریبانگیر تمام رشته های ورزشی شده و هیأت های ورزشی کاشمر از وضعیت مالی گله مند هستند افزود: هزینه های ورزشی به دلیل نبود اعتبار از محل کمک های مردمی و خیرین، ورزشکاران و برخی دستگاه ها و مجموعه های دولتی و خصوصی پرداخت می شود.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر کاشمر با انتقاد از کم توجهی متولیان امر به حوزه ورزش بانوان خاطر نشان کرد: متأسفانه علیرغم این که نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند اما در حوزه ورزش حق بانوان ادا نشده است.

وی تأکید کرد: حضور نماینده بانوان که در هیأت فوتبال شهرستان عنوان نایب رئیسی را یدک می کشد در این جلسه خالی است که به بیان مشکلات و دغدغه های بانوان در رشته فوتبال بپردازد.

پالایی با اشاره به این که کمک مالی به صورت تجمیعی به تمام رشته های ورزشی تکلیف شوراست افزود: اگر چه در این جلسه اعضای هیأت فوتبال حضور دارند و تقاضای مساعدت و کمک مالی دارند اما به عنوان شورای شهر وظیفه خود می دانیم به همه رشته های ورزشی فعال در سطح شهرستان توجه داشته باشیم.

 تنها بانوی عضو شورای اسلامی شهر کاشمر همچنین از دفاع یکی از همکارانش در زمینه حقوق بانوان در ماه های پایانی عمر شورا ابراز خرسندی کرد.

 

ورزش در کاشمر مرده است

عضو دیگر شورای اسلامی شهر کاشمر با انتقاد از این که ورزش در کاشمر آن طور که باید مورد توجه و اهمیت واقع نشده است گفت: متأسفانه از این فرصت غفلت کردیم و امیدواریم با نگاه ویژه همکارانم در شورای شهر بتوانیم این غفلت را جبران کنیم.

حجت الاسلام میثم خزاعی با تأکید بر این که ورزش در شهرستان مرده است ابراز داشت: در حوزه ورزش بانوان متأسفانه زیرساخت های لازم فراهم نشده است و در این حوزه تنها شعار دادیم و بهره برداری کردیم اما در عمل اقدامی انجام نشده است.

وی با تأکید بر این که بایستی فضایی مناسب و در شأن شهر مذهبی و ولایی کاشمر برای ورزش بانوان ایجاد شود اظهار داشت: اگر بخواهیم مدیریت خوب داشته باشیم باید شهروندانی قوی و به لحاظ جسمی و روحی سالم داشته باشیم؛ لذا ورزش می تواند ابزاری برای تربیت این نیروها باشد.

این عضو شورای شهر با اشاره به این که در گذشته های دور در محله ها و روستاها ورزش رونق خوبی داشت خاطر نشان کرد: در نقاط مختلف شهر زمین های رها شده زیادی داریم که با یک تعامل و مدیریت می توانیم این زمین ها را تبدیل به فضاهای موقت ورزشی برای استفاده شهروندان در محله ها کنیم؛ چرا که معتقدیم با نهادینه شدن ورزش در محله ها می توانیم مدل مشارکتی جوانان را با مدیریت محله محوری پیاده و بومی سازی کنیم.

 

در ادامه مسئول کمیسیون ورزش شورای شهر کاشمر با تأکید بر این که حمایت هایی که مجموعه شورا و شهرداری کاشمر در این دوره از شورا در بحث ورزش و ورزشکاران انجام داده در ادوار گذشته شورا بی سابقه بوده است گفت:  از ابتدای فعالیت شورای چهارم درخواست های زیادی از سوی اداره ورزش و جوانان، هیأت های ورزشی و ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی در بحث کمک مالی انجام شده که در حد توان با موافقت اعضای شورا از سوی شهرداری پرداخت شده است.

احمد غزنوی با اشاره به این که رکود بازار و کاهش درآمدهای شهرداری منجر به قرار گرفتن شهرداری ها در تنگناهای مالی شده است خاطر نشان کرد: اگر چه کمک به ورزش جزو وظایف شهرداری و شورای اسلامی شهر بابت مزایای بیشمار ورزش است اما متأسفانه وضعیت مالی شهرداری ها خوب نیست.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved