• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • بخشدار مرکزی کاشمر: اجرای طرح پایلوت تجمیع آب کشاورزی در روستای فروتقه کاشمر / توجه دولت یازدهم به روستاها پس از انقلاب بی سابقه است

بخشدار مرکزی کاشمر: اجرای طرح پایلوت تجمیع آب کشاورزی در روستای فروتقه کاشمر / توجه دولت یازدهم به روستاها پس از انقلاب بی سابقه است

بخشدار مرکزی کاشمر:  اجرای طرح پایلوت تجمیع آب کشاورزی در روستای فروتقه کاشمر / توجه دولت یازدهم به روستاها پس از انقلاب بی سابقه است
 

 

بخشدار مرکزی کاشمر با اشاره به اجرای طرح پایلوت تجمیع آب کشاورزی در روستای فروتقه کاشمر، توجه و اقدامات دولت یازدهم در روستاها را پس از انقلاب بی سابقه دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد دهباشی درنشست هم اندیشی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی کاشمر در سالن همایش معلم شهید سردار هادی شهابیان اظهار داشت: با توجه به این که در ماه های پایانی عمر فعالیت شوراها در دوره چهارم قرار داریم انتظار داریم تلاش ها و فعالیت های شوراهای اسلامی و دهیاران مضاعف شود و با فراهم کردن زمینه برای جذب اعتبارات و تهسیلات خدمات قابل قبولی به روستائیان ارائه کنند.

وی با تأکید بر این که علیرغم همه تنگناها و مسایل مالی، دولت یازدهم توجه ویژه ای به عمران و آبادانی روستاها داشته است و این مهم پس از انقلاب بی سابقه بوده است افزود: طرح اشتغال روستایی و ارتقای سطح خانوارهای روستایی به صورت کار جمعی و مشارکتی انجام شده است.

بخشدار مرکزی کاشمر اشاره به این که تا کنون 8 طرح اشتغال روستایی تا سقف 2 میلیارد تومان به ارسال شده است خاطر نشان کرد: امیدواریم با جذب این میزان اعتبار بتوانیم گام های خوبی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای تولید در روستاها برداریم.

وی با بیان این که پس از پیروزی انقلاب تا کنون دولت ها تلاش و فعالیت خوبی در سطح روستاها انجام دادند تصریح کرد: متأسفانه در بحث سرمایه گذاری و ارتقای تولید در سطح روستاها کمتر مورد توجه قرار گرفته است اما دولت یازدهم در این سال ها نگاه خوبی به این حوزه داشته است.

دهباشی با اشاره به این که برای نخستین بار در کاشمر شاهد اجرای طرح پایلوت تجمیع آب کشاورزی در روستای فروتقه از توابع بخش مرکزی کاشمر هستیم یادآور شد: با اجرای این طرح تمام منابع آبی مورد استفاده در بخش کشاورزی تجمیع و با اجرای شبکه انتقال آب وارد مزرعه می شود.

وی با بیان این که اجرای طرح تجمیع آب کشاورزی در راستای استفاده بهینه از آب کشاورزی، تحقق اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از هدررفت آب و جلوگیری از کاهش سطح سفره های آب زیرزمینی است گفت: با توجه به این که اقتصاد کاشمر بر پایه کشاورزی و دامپروری است امیدواریم با اجرای موفق طرح تجمیع منابع آب کشاورزی شاهد اجرای این طرح در تمامی روستاها و بهره گیری از شیوه های نوین ابیاری در راستای استفاده بهینه از آب باشیم.

بخشدار مرکزی کاشمر با اشاره به حمایت خوب دولت از اجرای روش های آبیاری نوین آبیاری افزود: در شرایطی که دولت 85 درصد اعتبارات مورد نیاز اجرای آبیاری تحت فشار را به صورت بلاعوض پرداخت می کند انتظار داریم کشاورزان از این فرصت استفاده کنند و نسبت به تغییر الگوی کشت و شیوه های ابیاری اقدام کنند.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved