• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: حادثه آتش سوزی ساختمان تجاری در تهران اندوهبار بود /  ضرورت توجه جدی مردم به هشدارها و دستورالعمل های ایمنی

امام جمعه کاشمر: حادثه آتش سوزی ساختمان تجاری در تهران اندوهبار بود /  ضرورت توجه جدی مردم به هشدارها و دستورالعمل های ایمنی

 امام جمعه کاشمر:  حادثه آتش سوزی ساختمان تجاری در تهران اندوهبار بود /  ضرورت توجه جدی مردم به هشدارها و دستورالعمل های ایمنی

 

امام جمعه کاشمر با اندهبار توصیف کردن حادثه آتش سوزی در یک مجتمع تجاری در تهران، از مردم خواست تا هشدارها و دستورالعمل های ایمنی را جدی بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: آتش سوزی و فروریختن مجتمع تجاری ساختمان پلاسکو در شهر تهران که منجر به مصدوم و زخمی شدن تعدادی از شهروندان و نیروهای امدادرسان،محبوس شدن و جان باختن عده ای از آتش نشانان شد موجب ناراحتی و اندوه ملت ایران گردید.

وی با تسلیت جان باختن تعدادی از عوامل جان برکف آتش نشانی و آرزوی صحت و سلامتی برای مصدومین و مجروحین این حادثه خاطر نشان کرد: نیروهای آتش نشانی در حقیقت انسان های فداکار و جان برکفی هستند که شجاعانه در حوادث وارد می شوند و با به خطر انداختن جان خود تلاش می کنند جان و مال هموطنان را نجات دهند.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که جسارت و فداکاری آتش نشانان در حادثه روز گذشته آتش سوزی مجتمع تجاری پلاسکو بار دیگر اهمیت و جایگاه فعالان این حوزه را در کمک و امدادرسانی به نمایش گذاشت یادآور شد: آتش نشانان برای نجات جان انسان ها خودشان را به آب و آتش زدند و تعدادی نیز جان شان را فدا کردند تا به افرادی که در محل حادثه حضور داشتند آسیبی نرسد.

وی با تحسین همبستگی و اتحاد تمامی نیروهای امدادی و خدمات رسانی در مواقع بحرانی و حادثه های غیر منتظره ابراز داشت: هماهنگی و همراهی که بین دستگاه های امدادی و خدمات رسان کشور وجود دارد مثال زدنی است.

حجت الاسلام طباطبایی با بیان این که با گذشت بیش از 24 ساعت از حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو، نیروهای امدادی و خدمات رسانی در تلاش هستند تا محبوس شدگان زیر آوار را نجات دهند تصریح کرد: با توجه به این که امکان بروز حوادث غیر منتظره در مناطق و شهرهای مختلف وجود دارد انتظار داریم مردم علاوه بر رعایت هشدارها و دستورالعمل های ایمنی، فضا را برای امدادرسانی امدادگران فراهم کنیم و از ازدحام و تجمع زیاد در محل حادثه خودداری کنیم.

وی با اشاره به این که پرهیز از تجمع های بی مورد در محل حادثه کمک زیادی به تسریع در روند خدمات رسانی می کند گفت: همه ما باید حواسمان باشد تا در صورت شنیدن آژیر و مشاهده خودروهای امدادی مسیر را برای آن ها باز کنیم.

امام جمعه کاشمر در ادامه با محکوم کردن اقدام غیر انسانی و ضد حقوق بشری رژیم آل خلیفه در اعدام کردن 3 جوان بحرینی بی گناه یادآور شد: این 3 جوان بی گناه در حالی به دست رژیم آل خلیفه اعدام شدند که هیچ گونی مدرکی مبنی بر ثابت کردن جرم و محکومیت آنها وجود نداشت.

وی با بیان این که نیروهای بحرینی پس از این اقدام ددمنشانه رژیم آل خلیفه اعلام کردند که از این پس مبارزات آنها مسلحانه خواهد بود ادامه داد: رژیم آل خلیفه با این اقدام زمینه را برای سقوط خود فراهم کرد و امیدواریم خداوند متعال هر چه زودتر اسباب سقوط ستمگران و ظالمین را فراهم کند.

حجت الاسلام طباطبایی با سفارش کردن همه نمازگزاران و مومنین به تقوای الهی از خانواده ها خواست تا فرزندان شان را با خواندن نماز، آشنایی با اهل البیت و یادگیری قرآن تربیت کنند.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved