• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • مسؤول کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کاشمر: اعضای شورا برای نظارت بر شهرداری راه سختی دارند / علیرغم پیگیری‌ها هیچ اطلاعاتی از وضعیت مالی شهرداری نداریم

مسؤول کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کاشمر: اعضای شورا برای نظارت بر شهرداری راه سختی دارند / علیرغم پیگیری‌ها هیچ اطلاعاتی از وضعیت مالی شهرداری نداریم

 

مسؤول کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید بر این اعضای شورا به‌منظور نظارت بر عملکرد شهرداری راه سختی باید طی کنند، از عدم ارائه اطلاعات مالی شهرداری از 5 ماه گذشته علیرغم پیگیری‌های انجام‌شده انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، احمد غزنوی  در یک‌صد و پنجاه و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به این‌که اعضای شورا از پروژه‌هایی که در سطح شهر تعریف و یا اجرا می‌شود هیچ اطلاعی ندارند اظهار داشت: اعضای شورای شهر برای دریافت اطلاعات از شهرداری برای نظارت بر عملکرد آن‌ها راه سختی دارند.

وی بابیان این‌که از شهردار باید بخواهیم لیست پروژه‌ها و اطلاعات مربوط به آن را به شورا ارائه دهد افزود: باگذشت چندین ماه هنوز اطلاعاتی در خصوص طرح تفصیلی شهر نداریم.

عضو شورای شهر کاشمر با تأکید بر این‌که از تمامی همکاران و مجموعه شهرداری درخواست داریم در ماه‌های پایانی فعالیت شورای چهارم رفتارهای طبیعی خودشان را انجام دهند نه این‌که صرفاً پروژه‌هایی تعریف شود که بر انتخابات آینده تأثیرگذار باشد یادآور شد: نباید اجازه دهیم در این مسیر راه برای نیروهای جدید متعهد، متخصص و با برنامه بسته شود چراکه این بزرگ‌ترین ظلم است با رفتارهای غیرطبیعی، پروژه‌هایی را تعریف و عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم که امکان تعریف منابع مالی برای آن‌ها وجود ندارد.

وی با انتقاد از این‌که از شهریورماه تاکنون از بحث درآمد و هزینه‌های شهرداری هیچ‌گونه اطلاعاتی نداریم خاطرنشان کرد: علیرغم پیگیری‌های انجام‌شده از سوی دبیرخانه شورا هیچ اطلاعات مالی و باگذشت 5 ماه هیچ‌گونه اطلاعات مالی از شهرداری کاشمر نداریم و این در حالی است که شهرداری بایستی ماهانه اطلاعات مالی را اعلام تا شورا از وضعیت درآمدی آگاه باشد.

غزنوی ادامه داد: در بسیاری از مواقع اطلاعاتی به دست ما می‌رسد که شهرداری بیش ازآنچه که درآمد کسب کند هزینه انجام می‌دهد و این در شرایطی اتفاق می‌افتد که در بودجه تأکید شده که تا محقق نشدن بودجه، هزینه‌ای انجام نشود و در صورت لزوم برای انجام یک هزینه باید یک پیش‌بینی درست از درآمد انجام شود.

وی با توجه به نزدیک شدن به انتخابات از شهرداری خواست تا پروژه‌ها و برنامه‌هایی را که در دستور کار دارد را اعلام عمومی کند تا ضمن اطلاع‌رسانی به مردم، از انجام پروژه‌های خارج از برنامه پرهیز شود.

مسئول کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کاشمر با اشاره به این‌که نباید اجازه دهیم شأن شهروندان و اعضای شورای شهر دستخوش سوءاستفاده قرار گیرد ابراز داشت: این‌که به‌عنوان یک عضو شورا شأن خودمان را پایین بیاوریم و از شهرداری خواهش کنیم که یک کاری انجام دهد جای نگرانی است چراکه وظیفه عضو شورا نظارت است.

وی بابیان این‌که برخی از طریق فضای مجازی به‌جای ارائه اطلاعات به مردم، اطلاعات غلط در اختیار مردم قرار می‌دهند و گاها در این فضاها برخی شأن مردم را حفظ نمی‌کنند گفت: بارها در فضای مجازی درخواست‌هایی از سوی مردم در حوزه شهری مطرح‌شده و سریعاً فرد مسئول قول مساعد اجرایی شدن آن را می‌دهد و عده‌ای در ادامه فرد مسئول را موردتمجید و آفرین قرار می‌دهند. این اقدامات تنها زیر سؤال بردن شأنیت مردم است به‌طوری‌که شأن مردم را به‌اندازه یک متر موزاییک و آسفالت پایین می‌آورند.

غزنوی با اشاره به این‌که با حفظ شأن مردم می‌توان جامعه را قانون‌مند کرد افزود: این‌که بخواهیم از اهداف یک شهر واقعی فاصله بگیریم یک خیانت بزرگ به شهر و شهروندان است.

* تسریع درروند تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و پرهیز از شروع پروژه‌های جدید

در ادامه عضو دیگر شورای شهر گفت: با توجه به این‌که به ماه‌های پایانی عمر فعالیت شورا در دوره چهارم نزدیک می‌شویم قاعدتاً در بحث بودجه سال آینده باید حساسیت بیشتری داشته باشیم؛ لذا انتظار داریم در اسرع وقت شهرداری نسبت به ارائه پیش‌نویس بودجه به شورا اقدام تا در فرصت و زمان مناسبی موردبررسی قرار گیرد.

مهری پالایی با تأکید بر این‌که اگرچه بودجه همواره دارای حساسیت بوده اما احتمال کاهش برخی منابع مالی وجود دارد افزود: در این راستا باید بودجه سال 96 شهرداری با حساسیت بیشتر و کار کارشناسی دقیق‌تری موردبررسی و تصویب قرار گیرد تا با آینده‌نگری مانع از بروز مشکل در این حوزه شویم.

وی بابیان این‌که شهرداری در این مدت باقی‌مانده تسریع درروند اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام را به‌منظور تکمیل و بهره‌برداری در دستور کار قرار دهد و از آغاز پروژه‌های جدید پرهیز کند یادآور شد: طوری به ادامه امر خدمت‌رسانی به مردم بپردازیم که شورا و شهرداری دوره بعد مدعی نشوند که تعهدات سنگین و پروژه‌های نیمه‌تمام از دوره گذشته بجا مانده است.

عضو شورای شهر با اشاره به این‌که مشکلات شهری تمامی ندارد و علیرغم همه کارها و فعالیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف در سطح شهر انجام می‌شود هنوز هم معضلات، مشکلات و گلایه‌ها وجود دارد خاطرنشان کرد: اگر صدچندان این فعالیت‌ها انجام شود نمی‌توانیم ادعا کنیم که همه مشکلات شهر و تمام تقاضاهای شهروندان برطرف شده است، اما بالاخره بودجه و زمان ما  محدود است لذا  باید در خیلی از پروژه‌هایی که امکان تکمیل شدن و بهره‌برداری از آن وجود دارد در بودجه موردتوجه قرار گیرد و از شروع پروژه‌های جدید خودداری شود.

وی با اشاره به بیان درخواست شهروندان در فضای مجازی در گروه‌های مختلف تلگرامی که عمده مطالبه آن در حوزه مدیریت شهری است تصریح کرد: در این راستا به برخی تقاضاها پاسخ و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و برخی هم به هر دلیلی پاسخی داده نمی‌شود من‌جمله اعضای شورای شهر ، لذا این تقاضا رادارم با توجه به این‌که عمده پروژه‌ها تعریف‌شده و دارای ردیف بودجه مشخص است برای اجرای خدمت جدید و خارج از بودجه لایحه آن به شورا ارائه شود.

پالایی بابیان این‌که شهرداری بایستی با اعزام کارشناسان و نیروهای دوایر مختلف به نقاط مختلف شهر مشکلات و خواسته‌های مردمی را بررسی و پس از جمع‌بندی آن را به شورا اعلام کنند تا دیگر شاهد طرح مشکلات و تقاضا در فضای مجازی و گلایه همکاران نباشیم اظهار داشت: به‌عنوان عضو شورا موظفیم تا روز آخر که این مسئولیت را بر عهده‌داریم وظایفمان را در چارچوب قوانین انجام دهیم و از فعالیت‌هایی که شائبه تبلیغاتی به وجود می‌آورد پرهیز کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved