شکارچیان یک راس میش در کوهسرخ دستگیر شدند
شکارچیان یک راس میش در کوهسرخ دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر از دستگیری متخلفین سابقه دار شکار یک راس میش وحشی در کوهسرخ خبر داد.

مهدی جمعه پور اظهار داشت: پیرو دريافت گزارشات مردمی مبنی بر شنیدن صدای تیر در ارتفاعات روستای بندقرا از توابع شهرستان کوهسرخ، بلافاصله یک گروه از مامورین یگان کاشمر و یک گروه از مامورین کوهسرخ به محل اعزام شدند. در وی با اشاره به هماهنگی انجام شده با حوزه قضایی کوهسرخ یادآور شد: مأمورین با کمین در مکان مناسب خروج متخلفین از منطقه، به یک دستگاه پژو مشکوک و فرمان ایست دادند.

رئیس محیط زیست کاشمر با بیان اینکه متخلفین ابتدا اقدام به فرار و سپس به ناچار متوقف شدند، یادآوری شد: در بازرسی انجام شده از خودرو یک قبضه سلاح تک لول غیرمجاز و یک راس سر شکار شده میش وحشی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی قضایی جهت ادامه رسیدگی، متخلفین تحویل پاسگاه انتظامی کوهسرخ شدند خاطرنشان کرد: شکار پستانداران وحشی با اسلحه ساچمه زنی آن‌هم حیوان ماده ومولد ناشی از قساوت قلب و با هدف سودجویی و براندازی نسل حیات وحش انجام می شود.

جمعه پور تاکید کرد: قانون‌گذار به لحاظ حقوقی مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال ضرر وزیان وارده به محیط زیست را تعیین کرده که بایستی توسط متخلفین به حساب خزانه واریز شود، همچنین به لحاظ کیفری نیز تا۳ سال حبس جهت شکار پستانداران وحشی و مجازات شدیدتر جهت تفنگ و فشنگ قاچاق مشمول قانون تشدید مجازات قاچاق سلاح و مهمات بیان شده که با حساسیت ویژه ای که در حوزه قضایی کوهسرخ در بحث انفال و میراث طبیعی وجود دارد آرای بازدارنده و موثری صادر خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری کاشمر 24 می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
www.kashmar24.ir | Kashmar News Agency
Copyright 2016-2020 All Right Reserved