دادستان کاشمر: زمینه امر به معروف و نهی از منکر باید در ادارات مهیا شود
دادستان کاشمر: زمینه امر به معروف و نهی از منکر باید در ادارات مهیا شود

دادستان عمومی و انقلاب کاشمر با تاکید بر ترویج و تبیین فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: همه اشخاص حقیقی باید زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر را در ادارات فراهم کنند. غلامرضا طالعی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کاشمر که در بیت امام جمعه شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در قانون سال 94 به صراحتذتاكيد شده كه امر به معروف و نهي از منكر زباني است و نوشتاري و تاكيد شده كه هيچ كس از اين امر به معروف مستثني نيست، اشخاص حقيقي و حقوقي خاصه دولت، ما مي خواهيم ستاد فعال باشد و آنچه بايد غلبه داشته باشد جنبه رحماني ستاد است كه بايد غلبه داشته باشد. وی ادامه داد:بايد از كساني بهره گرفت كه قدرت جاذبه ي بالايي داشته باشند چرا که دين ما دين زيبائي است و معرفي اين زيبائي ها بايد توسط افرادی انجام شود كه دارای بيشترين جاذبه باشند. دادستان کاشمر با بیان اینکهذتمام اشخاص حقيقي و حقوقي مكلفند زمينه امر به معروف و نهي از منكر را در محدوده اداره خودشان مهیا كنند،یادآور شد: آمران و ناهيان در این قانون مورد حمايت قرار گرفته اند و هركس كه مانعي در راه امر به معروف و نهي از منكر قرار دهد مجرم و برابر قانون مجازات هايي برای آن تعيين شده است.

در ادامه امام جمعه کاشمر با اشاره به اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: فلسفه قیام حضرت اباعبدالله علیه السلام احیای این فریضه بود، لذا با توجه به اینکه امر به معروف و نهي از منكر كار بسيار لطيف و حساسي است نمي تواندمحدود به يك ستاد خاص شود.

حجت الاسلام طباطبایی با تاکید بر مشارکت و همراهی اقشار مختلف در راستای توسعه و ترویج این فریضه الهی خاطر نشان کرد: همه ما نسبت به ترویج معروفات و پرهیز از منکرات مسوولیت داریم، لذا باید در این خصوص فرهنگ سازي شود و كاري بكنيم كه همه مردم اين را مهم را جزو وظايفشان بدانند و در حد توانشان برای ترویج معروفات و جلوگیری از زشتي ها تلاش کنند.

گفتنی است در این جلسه سید مصطفی قرشی یزدی به عنوان دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر کاشمر معرفی و از زحمات دبیر سابق ستاد تقدیر شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری کاشمر 24 می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
www.kashmar24.ir | Kashmar News Agency
Copyright 2016-2020 All Right Reserved