از درخواست سه عضو شورا برای برگزاری جلسات غیرعلنی تا از رسمیت افتادن جلسه شورای شهر کاشمر

نوشته شده در پنجشنبه 17-07-1399

از درخواست سه عضو شورا برای برگزاری جلسات غیرعلنی تا از رسمیت افتادن جلسه شورای شهر کاشمر

جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر که برای دقایقی به دلیل خروج یک عضو از رسمیت خارج شد، پس از رسمیت یافتن مجدد با طرح نامه ها و درخواست سه عضو برای برگزاری جلسات علنی شورا به‌صورت غیرعلنی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، یک‌صد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر سه شنبه شب در فضای تشنجی و التهاب آور آغاز شد در این جلسه یکی از اعضای شورای شهر که جلسه قبلی شورا به دلیل نطق پیش از دستورش ناتمام ماند، پس از قرائت قرآن خطاب به رئیس جلسه گفت: با توجه به اینکه نامه نوشتید و اعلام کردید که امکان نطق پیش از دستور وجود ندارد، پیشنهاد می‌کنم برای اینکه واقعاً نامه‌های مردم معطل نماند چند جلسه فوق‌العاده برگزار کنیم.

حسن اعمی ادامه داد: در خصوص نیروهایی که تذکر دادم، اگر اقدامی انجام‌شده و یا نامه‌ای در این زمینه به شهرداری ارسال‌شده است، در جلسه اعلام کنید.

این عضو شورای شهر کاشمر بابیان اینکه ضرورت دارد در این جلسه خزانه‌دار و منشی هیأت رئیسه تعیین تکلیف شود، خطاب به یکی از همکارانش گفت: آقای گل محمدی در زمانی که ریاست شورا را بر عهده داشتم، حرف‌وحدیث‌هایی در خصوص سفر شما به ترکیه وجود داشت، به نظر من باید تکلیف آن مشخص شود که از طرف شورا و با هزینه شهرداری به این سفر رفته‌اید یا خیر؟

اعمی همچنین بیان کرد: در خصوص سکونت شهردار هم نامه زدم، اما تاکنون مدارکی در این زمینه به شورا ارائه نشده است، آیا از اینجا تا آموزش‌وپرورش و اداره منابع طبیعی چه قدر زمان می‌برد که این اقدام انجام نمی‌شود.

در ادامه یعقوب گل محمدی در پاسخ به ادعای مطرح‌شده از سوی همکارش در قالب سؤال گفت: ما مدعی هستیم فردی که مسئولیتی بر عهده می‌گیرد باید خدمت کند، بنابراین خدا را شاکرم که توفیق ۳۲ سال خدمتگزاری در آموزش‌وپرورش در کسوت معلمی و عضویت در شورای شهر با شعار "کار ماندگار" داده است.

این عضو شورای اسلامی شهر کاشمر بابیان اینکه اگر این شعار سرلوحه کار هر مسئولی باشد جایگاهش بدون فریبکاری و نیرنگ بالا می‌رود، اظهار کرد: در این راستا باید کاری کنیم که بماند، نه کاری کنیم که بمانیم. چراکه برای کار ماندگار باید علاوه بر برنامه‌ریزی و تلاش، اعتماد مردم نیز وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار باشد برای ماندن کاری انجام دهیم باید به سمت فریبکاری و نیرنگ برویم، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم افرادی که برای تخریب وقت می‌گذارند اگر برای اصلاح خودشان و توانمندی خودشان کار کنند هم خدا و هم بنده خدا راضی خواهد بود.

گل محمدی بابیان اینکه قرار است با این سؤالات و ابهامات اعتماد مردم را به ما مقداری کمرنگ‌تر کند، تأکید کرد: این اعتماد یک‌شبه به دست نیامده است بلکه در این راستا شبانه‌روز کار و تلاش شده است.

وی با انتقاد از نحوه طرح سؤال همکارش که برای رفع ابهام انجام‌شده است، افزود: فرد مسلمان اگر ابهام و سؤالی برایش ایجاد می‌شود به فرد مراجعه می‌کند و از او می‌خواهد آن را رفع کند، نه اینکه آن را در جلسه با حضور خبرنگاران عنوان کند.

این عضو شورای شهر کاشمر ادامه داد: در مأموریت آموزش‌وپرورش بودم پیامکی مبنی بر سفر به ترکیه دریافت کردم و به‌اتفاق دوستانم به همراه خانواده با پرداخت هزینه‌های شخصی عازم سفر شدیم.

سؤال این عضو شورای شهر که با عکس‌العمل ۴ عضو دیگر حاضر در جلسه روبرو شد و منجر به ردوبدل شدن الفاظ و کلمات نامناسب شد، باعث شد که فرد سؤال‌کننده از جلسه خارج و برای حدود ۴۰ دقیقه جلسه علنی شورا به دلیل به خارج شدن حدنصاب تعداد اعضا، از رسمیت بیفتد و با حضور یکی دیگر از اعضا، مجدد جلسه شورا با طرح نامه‌های رسیده از شهرداری و مردم ادامه یافت.

در ادامه نیز رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به نامه درخواست سه عضو شورا برای برگزاری جلسات علنی شورای اسلامی شهر کاشمر به‌صورت غیرعلنی گفت: اگر تضارب آرا در راستای توسعه و پیشرفت باشد، اقدامی پسندیده و اثرگذار است، اما اگر قرار باشد به سمت‌وسوی دیگری کشیده شود درخواست برگزاری جلسات به‌صورت غیرعلنی بجاست. چراکه شورا نیاز به آرامش خاص به لحاظ رسانه‌ای دارد.

همچنین در ادامه سه شهروند کاشمری به نمایندگی از ساکنین بلوار معلم با حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر کاشمر نسبت به تردد وسایط نقلیه سنگین در بلوار معلم و نبود کمربندی در شهر انتقاد کردند و تأکید داشتند که ساکنین این بلوار به دلیل تردد خودروهای سنگین در ساعات مختلف شبانه‌روز امنیت جانی و آسایش روانی ندارند، بنابراین انتظارمان این است به‌عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر درخواست‌های مکرر ساکنین این منطقه را پی گیری کنید تا بیش از این شاهد تلفات جانی و سلب آسایش نباشیم.

در پایان جلسه نیز پست خزانه‌داری و منشی هیأت رئیسه شورا با حضور ۶ عضو و در غیاب یک عضو تعیین تکلیف شد، بر این اساس علی اسماعیل‌پور تنها کاندیدای پست خزانه‌داری با ۵ رأی موافق و یک رأی سفید و محمد خباززاده نیز به‌عنوان تنها کاندیدای پست منشی هیأت رئیسه با ۵ رأی موافق و یک رأی سفید عهده‌دار این مسئولیت شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری کاشمر 24 می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
www.kashmar24.ir | Kashmar News Agency
Copyright 2016-2020 All Right Reserved