کرونا به اشتغال بیش از 3200 کاشمری خسارت زد

نوشته شده در پنجشنبه 17-07-1399

کرونا به اشتغال بیش از 3200 کاشمری خسارت زد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به اشتغال 3 هزار 287 کاشمری خسارت وارد کرده است، گفت: ۷۷ درصد اشتغال آسیب‌دیده ناشی از ویروس کرونا مربوط به مردان و ۲۳ درصد در حوزه زنان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی کاشمر24، اباذر میری در سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری کاشمر که سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، در تشریح وضعیت کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا اظهار داشت: تاکنون 3 هزار و 287 نفر در کاشمر دچار خسارت شدند، به‌طوری‌که ۷۷ درصد این آسیب دیدگان در حوزه مردان و ۲۳ درصد در حوزه زنان بوده است.

وی با اشاره به عدم مراجعه بسیاری از آسیب دیدگان ناشی از کرونا برای دریافت تسهیلات، یادآور شد: برای جبران خسارت مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در کاشمر 33 میلیارد تومان اختصاص‌یافته است که تاکنون متقاضیان دریافت تسهیلات درمجموع 21 میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر با اذعان به تحقق 52 درصدی تعهد اشتغال در شهرستان خاطرنشان کرد: در سال جاری و در راستای اجرای طرح مهارت آموزشی در محیط کار واقعی، به‌کارگیری 110 کارآموز و کارورز پیش‌بینی‌شده که تاکنون 60 مهارت آموز در 20 واحد پذیرنده به‌کارگیری شدند.

وی با اشاره به تعهد 45 نفری شهرستان در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و انعقاد 14 قرارداد با کارورزان بیان کرد: در این طرح مجموعه‌هایی که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را به‌کارگیری کنند، به مدت ۳ ماه کمک‌هزینه کارورزی پرداخت می‌شود و کارورز مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی نخواهد بود، اگر هم طرح به‌کارگیری ادامه داشته باشد از تخفیف سهم ویژه کارفرما به مدت دو سال برخوردار می‌شوند.

میری بابیان اینکه از مجموع 43 تعهد صدور مجوز در حوزه مشاغل خانگی تاکنون 5 مجوز صادر و 240 میلیون تومان تخصیص‌یافته است، ابراز داشت: از محل تسهیلات تبصره ۱۶ قانون بودجه اعتبارات ابلاغی به کمیته امداد ۸.۵ میلیارد تومان اختصاص‌یافته که در این راستا نیز ۲۱۴ نفر به بانک‌های عامل معرفی و ۳.۷ میلیارد تومان دریافت کردند.

در ادامه فرماندار کاشمر نیز با اشاره به تحقق ۵۲درصد تعهدات اشتغال در این شهرستان، گفت: اگرچه در ۶ ماهه ابتدای سال شاهد عملکرد قابل قبولی در حوزه تحقق ایجاد اشتغال بودیم، اما برخی از دستگاه‌ها بر اساس فراوانی در درصد تحقق همچنان عقب هستند.

مسلم ساقی با تأکید بر نظارت دقیق و مستمر بر طرح‌هایی که از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد گزارشی ازنظر فراوانی و تحلیلی هر دستگاه برای وضعیت فعالیتشان در سال گذشته تهیه و مورد ارزیابی قرار گیرد.

فرماندار کاشمر با ابراز گلایه از وضعیت غیرقابل‌قبول تسهیلات کرونا در شهرستان تأکید کرد: نباید هیچ واحد تولیدی از دریافت تسهیلات جا بماند، لذا ضروری است با اطلاع‌رسانی دقیق تلاش کنیم آسیب دیدگان کرونا نسبت به دریافت تسهیلات مطلع شوند و از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری کاشمر 24 می باشد
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
www.kashmar24.ir | Kashmar News Agency
Copyright 2016-2020 All Right Reserved